Mersin Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Mersin Yamaç Paraşütü 2023

Mersin Yamaç Paraşütü

Mersin yamaç paraşütü konusunda Akdeniz’de ön plana çıkan iller arasında yer alıyor. Mersin’de yamaç paraşütü faaliyetleri hem Mersin’in merkezinde hem de Tarsus ilçesinde uzun yıllardır yürütülüyor. Şehrin farklı noktalarının yamaç paraşütüne elverişli bir yapıya sahip olduğu biliniyor. Mersin’in yamaç paraşütü etkinlikleri ve uçuşları için Türkiye’nin dört bir yanından gelen paraşütçüleri ağırladığı biliniyor. Şehir aynı zamanda etkinlik ve festivaller kapsamında yurt dışından gelen paraşütçülere de ev sahipliği yapıyor. Mersin’de yamaç paraşütü faaliyetleri için özellikle ilkbahar ve sonbahar dönemi tercih ediliyor. Ancak şehrin iklimi gereği; dört mevsim yamaç paraşütü için elverişli olduğu biliniyor.

Peki; Mersin’de yamaç paraşütü yapılabilen bölgeler hakkında neler bilinmesi gerekiyor? Mersin’de yamaç paraşütü fiyatları nasıl? İnter Paraşüt, Mersin’de yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyenler için hangi olanakları sunuyor?

Gelincik Tepesi Yamaç Paraşütü

Mersin Yamaç Paraşütü Yapılabilen Bölgeler

Mersin’de yamaç paraşütüne elverişli birden fazla bölge bulunuyor. Akdeniz’in tatil cennetlerinden biri olan Mersin, paraşütçüler için unutamayacakları bir deneyimin adresi oluyor. Mersin’de yamaç paraşütü için tercih edilebilecek ilk bölge Gelincik Tepesi adıyla anılıyor. Gelincik Tepesi yamaç paraşütü alanı, Mersin’in Toroslar ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Gelincik Tepesi şehir merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bölgeye ulaşım belediye otobüsleri ve minibüsler aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Gelincik Tepesi yamaç paraşütü için Mersin’in en çok tercih edilen bölgesi oluyor. Kolay ulaşılabilir konumu, bölgenin tercih sebebi olmasında rol oynuyor. Bununla birlikte bölge, paraşüt tutkunları için eşsiz manzaralar sunuyor.

Mersin yamaç paraşütü için tercih edilen bir diğer nokta Tarsus ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Eshab-ı Kehf Tepesi yamaç paraşütü için elverişli bölgelerden biri olarak biliniyor. Eshab-ı Kehf Tepesi yamaç paraşütü faaliyetlerinin uzun yıllardır sürdürüldüğü bir bölge olarak tanınıyor. Bölge tandem uçuşlar, eğitimler ve çeşitli etkinler kapsamında birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Mersin’de yamaç paraşütü için elverişli alanlar bu iki bölgeyle sınırlı kalmıyor. Bu iki bölgeye ek olarak Yaylacık Dağı yamaç paraşütü faaliyetlerinden de söz etmek gerekiyor. Yaylacık Dağı yamaç paraşütü alanı Toroslar İlçesi, Arslanköy sınırları içerisinde yer alıyor. Arslanköy Mersin’de bulunan bir yörük köyü olarak biliniyor. Arslanköy, misafirperver sakinleri, manzaraları ve doğal lezzetleriyle tanınıyor. Kış aylarında Mersinlilerin kar sefası yaptığı bir bölge olarak da biliniyor.

Yamaç paraşütü için ön plana çıkan bir diğer bölge Göktepe adıyla anılıyor. Göktepe yamaç paraşütü alanı Mersin’in Erdemli İlçesi’nde yer alıyor. Bölge Mersin’in merkezine yaklaşık 85 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bölgeye ulaşım belediye otobüsleri ve ilçe minibüsleriyle sağlanabiliyor. Göktepe yamaç paraşütü tutkunları için keyifli bir deneyim sunuyor. İnter Paraşüt tüm bu bölgelerde faaliyet gösteren firmalardan biri oluyor. İnter Paraşüt’ün uzman pilotları eşliğinde Mersin’de yamaç paraşütü deneyimi yaşamak mümkün olabiliyor.

yamaç paraşütü mersin

Mersin Yamaç Paraşütü Fiyatları

Peki; Mersin’de yamaç paraşütü için fiyatlar nasıl? Tandem uçuşlara katılmak isteyenler ne kadar bütçe ayırmalı? Mersin’de yamaç paraşütü fiyatlarının bölgelere ve yıllara göre değişiklik gösterdiği biliniyor. Bu nedenle uçuş yapılacak tarih öncesinde firmayla görüşerek fiyat bilgisi almak faydalı olabiliyor.

Bununla birlikte; İnter Paraşüt’ün sunduğu uçuş kartları ile tandem uçuşlara katılmak mümkün olabiliyor. Kartlar web sitesi aracılığıyla satın alınabiliyor ve dijital kanallar aracılığıyla sahiplerine teslim ediliyor. Bu durum paraşüt tutkunları için büyük bir kolaylık sağlıyor. Üstelik uçuş kartlarında tarih yer almıyor. Peki, bu ne anlama geliyor? Bu, uçuş kartlarının satın alındığı yıl içerisinde herhangi bir tarihte kullanılabileceği anlamına geliyor. Böylelikle herhangi bir aksilikle karşılaşılması durumunda kart farklı bir tarihte kullanılabiliyor.

mersin yamaç paraşütü 2022

Mersin yamaç paraşütü fiyatları çeşitli hizmetleri de kapsıyor. Paraşüt tutkunları fotoğraf ve video hizmetlerine ekstra ücret ödemiyor. Uçuş alanına transfer imkanı da sağlandığı biliniyor. Uçuş kartları devredilebiliyor, hediye edilebiliyor ve 15 gün içerisinde koşulsuz olarak iade edilebiliyor. Sevdiklerine güzel bir sürpriz yapmak isteyenler unutulmayacak bir gün için uçuş kartlarını tercih edebiliyor. Uçuş kartları Mersin’in yanı sıra Türkiye’nin pek çok farklı noktası için satın alınabiliyor. İstanbul, Antalya, Muğla, Tekirdağ bu noktalardan bazıları olarak sıralanabiliyor. Bu bölgeler için sunulan uçuş kartlarına da İnter Paraşüt’ün web sitesi aracılığıyla ulaşmak mümkün oluyor.

Mersin’de Yamaç Paraşütü Uçuşlarına Kimler Katılabilir?

Mersin yamaç paraşütü ekstrem bir spor olmasına karşın geniş kesimlerce yapılabiliyor. Bu noktada THK tarafından belirlenen bazı şartlar bulunuyor. 16 yaşını doldurmuş olmak yamaç paraşütü deneyiminin ilk koşulu oluyor. Minimum 155 cm boyunda ve 45 kilo, maksimum 200 cm boyunda ve 110 kilo olmak gerekiyor. Bazı sağlık sorunları yamaç paraşütü için risk oluşturabiliyor. Riskli grupta yer alanlar arasında kalp ve solunum rahatsızlığı bulunanların olduğu biliniyor. Hamileler de risk grubunda yer alanlar arasında bulunuyor. Yüksek tansiyon, bel ve omurga rahatsızlıkları da yamaç paraşütü için engel olabiliyor. Gerekli koşulları sağlayanlar uzman pilotlar eşliğinde gerçekleştirilen tandem uçuşlara katılabiliyor.

Mersin yamaç paraşütü hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz veya sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?