Çatalca Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

Çatalca Yamaç Paraşütü 2023

Çatalca Yamaç Paraşütü

Çatalca yamaç paraşütü için İstanbulluların ve diğer illerden gelen ziyaretçilerin tercih ettiği bir konum. İstanbul’a ortalama 1,5 saat mesafede olan Çatalca’ya ulaşım oldukça kolay. Halk otobüsleri ya da özel araçlarla Çatalca’ya ulaşmak mümkün. Çatalca merkezden uçuş yapılacak Ormanlı Köyü’ne ise minibüsler ya da özel araçlar ile ulaşılmaktadır.

Şehirden çok uzaklaşmadan hatta günübirlik ulaşımla muhteşem bir deneyim yaşama fırsatı bulunmaktadır. Şehir hayatının yorucu ve kaotik atmosferinden kaçmak için harika bir fırsat. Karadeniz manzarası ile uçmanın eşsiz deneyimini yaşamak için Ormanlı muhteşem bir lokasyon.

ormanlı yamaç paraşütü

ormanlı yamaç paraşütü

Yaklaşık 30 metre irtifaya sahip pistlerden uçuşlar yapılmaktadır. İniş alanı olarak da Ormanlı plajı kullanılmaktadır. Uçuşlar ortalama olarak 20 dakika civarında sürmektedir.

Keyifli Bir Hafta Sonu Kaçamağı: Çatalca Yamaç Paraşütü

Çatalca sahip olduğu muhteşem doğa güzellikleri ile harika bir tatil deneyimi sunmaktadır. Bölgede eski Rum köylerinin esintileri ve muhteşem bir tarihi doku bulunmaktadır. Eski Rum Köylerinde trekking yapılabilmektedir. Aynı zamanda Ormanlı Gölü çevresindeki restoranlar balık yemek isteyen ziyaretçilere hizmet vermektedir.

Ormanlı Plajı Karadeniz kenarında uzanan bir plajdır. Uçuş için gelen ziyaretçiler plajda kamp yapmakta ve denizin keyfini çıkarabilmektedir. Aynı zamanda plaj çevresinde piknik alanları da bulunmaktadır.

İstanbul’dan ya da Türkiye’nin herhangi bir bölgesinden gelen ziyaretçiler için Çatalca özel bir konumdur. Dünya standartlarında olan ve yamaç paraşütü için önemli bir yere sahip uçuş alanıdır.

Çatalca Yamaç Paraşütü Fiyatı

Yamaç paraşütü ekstrem sporlar içerisinde yapılabilecek en ekonomik sporların başında gelmektedir. Ekstra bir motora ya da araca ihtiyaç duymadan rüzgar ile uçuş yapmak mümkündür. Özel kuşamlar, kanatlar ve ipler sayesinde uçuş yapılmaktadır. THK lisanslı uzman eğitmenler eşliğinde tandem uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

ormanlı paraşüt

ormanlı paraşüt

Yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi fiyat konusudur. 2022 yılı itibari ile İnter Paraşüt ile Çatalca’da uçuş yapmak 499 TL’dir. İnter Paraşüt web sitesinden alınacak uçuş kartları ile yamaç paraşütü yapmak mümkündür.  Uçuş kartları alınan yıl içerisinde herhangi bir tarihte kullanılabilmektedir. Aynı zamanda uçuş kartlarını sevdiklerinize hediye de edebilme şansınız bulunmaktadır. Sevdiklerinize unutulmaz bir hediye fırsatı vermek mümkündür. Sevdiklerinizle ya da ailenizle harika bir günübirlik tatil yapma fırsatı bulunmaktadır.

Uçuş kartlarına, transfer ücreti, fotoğraf ve video çekimleri de dahildir.  Çatalca yamaç paraşütü için alacağınız uçuş kartları dijital olarak teslim edilmektedir.

Ormanlı Yamaç Paraşütü ve Tandem Uçuşlar

Çatalca yamaç paraşütü tandem uçuşlar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Tandem uçuşlar ikili olarak yapılan uçuşlardır. Pilot ve yolcular aynı anda uçmaktadırlar. Özel bir kuşam ile gerçekleştirilen bu uçuşlar ortalama 20 dakika civarında sürmektedir. Tandem uçuş yapılabilmesi için pilotların THK onaylı T2 sertifikası sahibi olması gerekmektedir.

Çatalca, Ormanlı bölgesinde ortalama 30 metre yüksekten başlayan uçuşlar 150 metre irtifaya kadar seyretmektedir. Uçuş öncesi yolculara teorik ve pratik eğitim verilmektedir. Uçuş sırasında yaşanabilecek her olasılık yolculara anlatılmaktadır. Yine uçuş öncesi bütün ekipmanlar büyük bir titizlikle kontrol edilmektedir.

Yamaç paraşütü dünyada en düşük kaza oranına sahip en güvenli ekstrem sporların başında gelmektedir. İnsanoğluna uçmanın sonsuz özgürlüğünü yaşatan en önemli spordur.

Çatalca yamaç paraşütü Ormanlı mevkisinde orman, deniz ve doğa ile muhteşem bir deneyim sizi beklemekte. Ormanlı’nın tarihi dokusu ve taşıdığı izleri keşfetmek ve gökyüzünden seyretmek çok yakınınızda.

Gündelik hayatın sıkıntılarından, şehrin kaosundan ve monotonluğundan kaçmak için muhteşem bir fırsat sunmaktadır. Sevdikleriniz ile unutulmaz bir deneyim yaşamak ve adrenalini sonuna kadar hissetmek için harika bir fırsat.

Karadeniz’i kuşbakışı seyretmek ve gökyüzünde bu anları ölümsüzleştirmek hayat boyu unutulmaz bir deneyim. Uzman pilotlar eşliğinde alacağınız ön eğitimlerden sonra kendinizi sonsuz maviliğe bıraktığınız zaman uçmanın keyfine varacaksınız.

 

istanbul paragliding

istanbul paragliding

İstanbul merkeze oldukça yakın konumda ve kolay ulaşımda olan Ormanlı doğası ve güzelliği ile misafirlerini bekliyor. Çatalca Yamaç Paraşütü ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi web sitemiz ya da sosyal medya kanalları aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bizi Facebook ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilir, güncel gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

0542 492 2022
0534 921 6325

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?