İstanbul Yamaç Paraşütü 2023 - İnter Yamaç Paraşütü

İstanbul Yamaç Paraşütü 2023

İstanbul Yamaç Paraşütü

Gökyüzünü izlemek, insanın içini ferahlatan aktiviteler arasında yer almaktadır. Peki, gökyüzünde olmak kendinizi nasıl hissettirirdi? Birçok insanın özgürlük ile bağdaştırdığı ve özgür ruhlu insanların sporu olarak kabul edilen İstanbul yamaç paraşütü, boğazın üzerinde süzülürken sizlere kendinizi çok farklı hissettirmektedir. Genellikle yaz tatillerinde kişilerin deneyimlemek istediği bir aktivite olan yamaç paraşütü, İstanbul’da denizin üzerinde farklı bir deneyim olarak sizlere sunulmaktadır.

Kuşları kıskanmayı bir kenara bırakarak kendinizi masmavi gökyüzünde özgürlüğe bırakmak istiyorsanız hemen İstanbul yamaç paraşütü denemelisiniz. Yamaç paraşütü, bir nebze cesaret isteyen bir spor türüdür. Genellikle maceraya meraklı, risk almayı seven ve heyecan dolu dakikalar geçirmek isteyen kişiler yamaç paraşütü deneyimi yaşamak istediğini ifade etmektedir. Yamaç paraşütü yapan kişiler genellikle bir süre sonra bu eşsiz deneyimi tekrarlamak istediklerini ifade etmektedir.

istanbul paragliding 2023

İstanbul Paraşüt Eğitimi

İstanbul, kalabalık nüfusu ve sıkışık trafiği ile dikkat çeken metropol şehirlerin başında gelmektedir. Bu yoğun şehir yaşamanın olduğu kente bir de kuş bakışı bakmak sizce nasıl olurdu? Bu deneyimi yaşamak için sadece hayal kurmayın. Deneyimlemek için hemen harekete geçin. İstanbul yamaç paraşütü yapmak isteyen kişiler genellikle bu sürecin nasıl işlediğini merak eder.

Yamaç paraşütü ile gökyüzüne süzülmek için bir eğitim almak şart. Ancak yamaç paraşütü yapabilmek için uzun süreler kursa gitmek gerekmiyor. Genel beceri olarak kalkış, yönelme, iniş gibi temel bilgilerin paylaşıldığı bir eğitim verilmektedir. Paraşüt alanında profesyonel sporcu olarak devam etmek isteyen kişilerin ise daha kapsamlı bir eğitim alması gerekir.

Uzmanlar tarafından verilen paraşüt eğitimi için profesyonel bir firmadan yamaç paraşütü eğitimi almak alacağınız eğitim kalitesini etkileyeceği için firma seçimine çok özen göstermeniz tavsiye edilmektedir.

 

İstanbul Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır  ?

Adrenalin ve heyecan seviyorsanız yamaç paraşütü tam da size göre bir hava sporudur. Diğer sporlardan farklı olarak 3 kişi ile yapılan bir spor değildir. Sadece eğitmenle  birlikte +1 kişilik bir spor türüdür. İstanbul ülkemizin en kalabalık şehirlerinin başında gelir. İstanbul 7 tepesi ve havadan görünen eşsiz manzarasını yamaç paraşütü ile izlemek son derece keyifli bir aktivite olabilir. İstanbul yamaç paraşütü yapılırken  seyretmeye doyulamayacak eşsiz manzaralar sunan bir şehir olarak  size onu havadan kalabalıklar olmadan izleme keyfini yaşatacaktır.

Üstelik kameranızla an be an bu güzellikleri kaydetme  fırsatını yakalayabileceksiniz. Bir de üstüne yaşayacağınız adrenalin duygusunun yanı sıra yalnız olmanın size verdiği özgürlük hissini de tadacaksınız. Yamaç paraşütü yapmak için  yamaç paraşütü eğitimi almanız gerekmektedir. Peki  bu enfes şehirde yamaç paraşütü nerede yapılır?

İstanbul Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır 

İstanbul Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır

İstanbulda Yamaç Paraşütü Yapılacak Yerler ?

Yedi tepeye sahip olmasıyla İstanbul yamaç paraşütü yapmak  isteyen meraklılar için son derece uygun bir yapıya sahiptir.Şehir hayatının en yoğun yaşandığı şehir olan İstanbul  yamaç paraşütü yapmak isteyenler için Avrupa ve Anadolu yakasında birbirinden farklı alanlara sahiptir. Avrupa yakasında yamaç paraşütü yapmak için en uygun alanlardan biri Çatalça /Ormanlı köyüdür. Bu bölgede  piknik yapma fırsatı bularak doğa ile içiçe bir gün yaşayabilirsiniz.

İstanbul yamaç paraşütü için uygun diğer alanlar ise, Karaburun ve Silivri bölgelerinde bulunan yamaç tepelerinde de yamaç paraşütü yapılmaktadır. Anadolu yakasında ise İstanbul yamaç paraşütü için uygun alan Şile sahilidir. Size   hem gökyüzünün hem de denizin keyfini birlikte sürme şansı vermektedir.İstanbul yamaç paraşütü  size gökyüzünde olmanın dayanılmaz güzelliğini, rüzgarı hissetme şansını ve adrenalin tutkunuzu yaşama fırsatını hava durumuna bağlı olarak 25-30 dakika boyunca yaşatan bir deneyim olacaktır.

 

İstanbulda Yamaç Paraşütü Yapılacak Yerler

İstanbul Yamaç Paraşütü Hakkında

Şehirleşmenin,iş hayatının ve sosyal hayatın en yoğun yaşandığı şehirlerden olan İstanbul, muazzam yedi tepesiyle şiirlere bile konu olmuştur. Kalabalıkların ve  yaşanan hızlı tempodan kurtulmak kendinizi özgür hissetmek istiyorsanız İstanbul yamaç paraşütü  yapmayı deneyimleyebilirsiniz. Yalnız ve adrenalin dolu olmanın keyfini sürmek istiyor İstanbul’u yalnız keşfetmek istiyorsanız yamaç paraşütü bunun için en uygun hava sporudur.

Yamaç paraşütü 1980’li yıllardan bu yana gelişmiş bir hava sporudur. Ekstrem  sporların içinde de kendine yer bulabilir. İstanbul eşsiz manzarasını sizler için hem Anadolu hem de Avrupa yakasında sunmaya devam ediyor. İstanbul yamaç paraşütü deneyimini Avrupa yakasında yaşamak isteyenler için en uygun ve en çok  bilinen alan Çatalca/Ormanlı  köyüdür. Yamaç paraşütü yapıp gökyüzünün keyfini çıkardıktan sonra piknik yapabilir doğal orman  köy ürünlerinden alabilir ve doğa ile  dolu bir gün  geçirebilirsiniz.

Anadolu yakasında İstanbul yamaç paraşütü keyfini sürmek için en uygun alan Karadeniz kıyısının incisi Şile sahilidir. Denizin ve gökyüzünün eşsiz manzarası eşliğinde rüzgarın yüzünüze esintileri arasında özgürlüğün ve adrenalin duygusunun tadını çıkarabilirsiniz. İstanbul yamaç paraşütü deneyimi yaşamak istiyorsanız yamaç paraşütünü eğitimsiz yapabileceğinizide  bilmelisiniz.

İstanbul Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşları

Hızlı hayat temponuz içinde yamaç paraşütü eğitimi almaya vaktim yok diyorsanız size önerimiz tandem uçuş olacaktır. Yani kendini kanıtlamış uzman eğitim pilotlarla birlikte iki kişilik bir yamaç paraşütü  deneyimleyebilirsiniz. Sağlık sorunu olmayan herkes tandem uçuş gerçekleştirebilir. Tek yapmanız gereken yamaçtan kalkarken ufak 1-2 adım atmanız yeterli bundan sonra tüm her şey pilotun yönetiminde. Size de İstanbul yamaç paraşütü deneyiminin keyfini sürmek, adrenalini zirvede yaşamak ve enfes manzaranın fotoğraf ve videolarını çekerek bu anı ölümsüzleştirmek kalıyor.Özgürlüğün dayanılmaz keyfini yamaç paraşütü ile yaşayın.

 

Yamaç Paraşütü  İstanbul

İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Yaklaşık 16 milyon nüfuzu ile birçok ülkeden bile daha kalabalık olan İstanbul’da yaşam binaların arasına sıkışmış durumdadır. Sıkıcı plaza hayatı, şehrin her yerini saran büyük alışveriş merkezleri, bunaltıcı trafik ve egzoz kokusuyla dolu bir şehir insanı sıkıntı ve strese itmektedir. İnsanlar biraz olsun nefes almak ve bu hayattan uzaklaşıp kendilerine zaman ayırmaya çalışmaktadır. Bunun için farklı sosyal aktiviteler yapmaktadırlar.

Pikniğe gitmek, paintball oynamak, sahilde yürüyüş yapmak, yaz aylarında denize gitmek bu aktivitelerden bazılarıdır. Yamaç paraşütü yapmak da bu aktivitelerin en eğlencelileri arasında yer almaktadır. Şehir değiştirmeden kendinizi kuş gibi hissedebilir doğaya bir de tepeden bakabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü  İstanbul

Kendinizi en özgür hissedebileceğiniz sporlardan biri olan yamaç paraşütü için İstanbul’da birçok seçeneğiniz mevcuttur. Çatalca/Ormanlı köyü İstanbul yamaç paraşütü merkezlerinden biridir. Bol yeşillik ve temiz havanın arasında özgürce süzülmenizi sağlayan bu yerde yamaç paraşütü yapmak sizin için çok güzel bir tecrübe olacaktır.

İstanbul yamaç paraşütü alanında önemli merkezlerinden bir diğeri ise Karaburun’dur. İstanbul’un en güzel tepelerinden biri olan bu yer size muhteşem Karadeniz manzarası vaat etmektedir. Anadolu yakasındaki bir diğer önemli merkez ise Silivri’dir.

Muhteşem manzarasının yanında güzel doğasıyla Silivri size sadece yamaç paraşütü yapmayı değil aynı zamanda doğayla iç içe bir piknik veya güzel kumsalında serinletici bir deniz vermektedir. Avrupa yakasında ise önemli merkezlerden biri Şile’dir. İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yer olan Şile’de rüzgarla iç içe yamaç paraşütü yapmakta mümkündür.

Ülkemiz  İstanbul yamaç paraşütü alanında birçok üsse sahiptir. Çatalca, Karaburun, Silivri Avrupa Yakasındaki en önemli merkezlerden olmakla birlikte Şile de bu listeye Anadolu Yakasının en önemli merkezi olarak giriş yapıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Türkiye Geneli Yamaç Paraşütü Uçuşları
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?